Головна » Блог » Чіпування тварин

Чіпування тварин

Чипирование животных

 

Усім відомо, що домашні тварини повинні мати спеціальні ветеринарні паспорти, до яких заноситься вся інформація про щеплення та інші профілактичні заходи.

Однак, крім паперового паспорта, потрібна також електронна ідентифікація тварини – мікрочіп.

У всіх європейських країнах чіпування тварин давно стало звичайною процедурою, такою самою, як щеплення проти сказу. Це встановлено Регламентом Ради Європи та Європейського Парламенту №998/2003 від 04.10.2002.

Чіпування собак, котів та інших домашніх тварин полягає в наступному: за допомогою шприца вихованцю проводиться ін’єкція, в результаті якої в організм надходить мікрочіп з ідентифікаційним номером. Цей чіп містить унікальний 15-значний код, за яким в інтернеті можна знайти інформацію про тварину (породу, кличку, особливі прикмети тварини, П.І.Б. та адресу власника тощо), і залишається з твариною протягом усього її життя. Ці дані заносяться в міжнародні бази і згодом можуть бути зчитані за допомогою спеціального сканера.

Ідентифікація тварин за допомогою чіпування має низку переваг:

1) Процедура практично безболісна для тварини. (На відміну від таврування, чипування відчувається вихованцем як звичайна підшкірна ін’єкція).

2) Відсутність необхідності повторного проведення процедури.

3) Забезпечення довічної електронної ідентифікації, зведення до мінімуму ризику втрати або підміни тварини (це особливо актуально для власників виставкових та з гарним родоводом собак та котів). Наявність чіпа — це сильний аргумент у суперечках «чия це тварина».

4) Спрощення митного контролю під час подорожей між країнами.

5) Наявність чіпа абсолютно безпечна для самої тварини. Чіпи виготовляють із спеціального біосумісного матеріалу, який виключає реакції відторгнення або алергію. Чіп не містить джерел живлення, тому сам по собі нічого не випромінює, а активується лише сканером. Чіпи випускаються в стерильних упаковках, тому ризик занесення інфекції при чіпуванні мінімальний. Про те, що чіпи не провокують утворення пухлин у тварин, свідчить багаторічна практика проведення цієї процедури в усьому світі.

6) Втратити мікрочіп неможливо. Після введення під шкіру він швидко обростає сполучнотканинною капсулою, стає частиною підшкірного шару і нікуди не переміщується.

Як робили раніше:

Раніше, протягом десятиліть, ідентифікація тварин проводилася за допомогою таврування або татуювань, які поступово відходять у минуле, оскільки мають ряд недоліків, таких, наприклад, як:

— татуювання з часом спотворюється, або линяє, тавро заростає, ярлики та бирки губляться;

— за бажання їх легко можна підробити;

— це вкрай болючі для тварин процедури.

На жаль, зі зростанням потреби в мікрочіпах на ринку України стали з’являтися і підробки, і так звані «сірі» мікрочіпи, і навіть мікрочіпи досить відомих марок, але ввезені приватними особами без документів та відповідного обліку, що може спричинити низку проблем (немає документів , що підтверджують якість, немає відповідальних осіб, до кого можна звернутися з питаннями та проблемами, немає обліку таких мікрочіпів та ведення їх у міжнародних базах даних, немає гарантій безпеки тварин тощо).

Продовженням проблеми з такими мікрочіпами є відсутність сервісної підтримки та реєстрації в міжнародних базах чіпованих тварин, а також повна відсутність будь-якої відповідальності. Іноді в них баз зовсім немає, а іноді можуть показати якусь маленьку (на 20-30 записів) базу, про яку ніхто, крім особисто самого сумнівного продавця, не знає, і, природньо, яку ні в яких міжнародних організаціях не зареєстровано. Відповідно, у разі розшуку ніхто навіть цю базу не знайде, не кажучи вже про саму тварину. Так само і тривалість  існування такої несправжньої бази теж під питанням. Дані повинні зберігатися 30-40 років, а скільки існуватиме маленька база одного підприємливого студента, що 2-3 місяці тому як створена, так само через рік-два і зникне, куди потім бігти? Тому в цьому питанні краще обирати послуги від відомих, з багаторічною репутацією, офіційно представлених на ринку України компаній, що надають гарантії якісного та довгострокового обслуговування.

Щоб чіпувати вихованця, звертайтесь до Центру ветеринарної медицини Хелс. У нас надійні мікрочіпи, і ми гарантуємо їх грамотне введення.

Міцного здоров’я вам та вашим вихованцям!

 

Читайте також:

Якщо собака загубився

Контакти

Головна

Надрукувати сторінку