Головна » Блог » Собака та дріжджове тісто

Собака та дріжджове тісто

 

Ви готуєтеся до свята та вже замісили тісто для пасок. Воно так смачно пахне! Будьте уважні: тістом може зацікавитися ваш собака.

Звичайно, інгредієнти тіста самі по собі смачні та поживні. І від невеликого проковтнутого собакою шматочка, швидше за все, нічого страшного не станеться. Але якщо ви не встежили, і собака з’їв багато? Які небезпеки чатують на вашого вихованця?

Сире тісто

♦ Здобне тісто містить багато жиру та цукру – продуктів, здатних спровокувати гострий панкреатит.

♦ Сирі яйця у тісті цілком можуть бути джерелом небезпечних бактерій – сальмонел.

♦ Але найнебезпечніше – це дріжджі та продукти бродіння. Кислоти та вуглекислий газ, які утворюються в процесі дозрівання тіста, можуть викликати сильне подразнення шлунка та кишечника, біль у животі та пронос. А такі продукти бродіння як спирти — навіть ознаки сп’яніння у тварини.

Якщо собака з’їв багато сирого дріжджового тіста, можливі такі грізні ускладнення як гостре розширення та заворот шлунку.

Ознаки отруєння продуктами бродіння:

  • нудота, блювота
  • млявість, гіпотонія
  • хитка хода, тремтіння кінцівок
  • у гострих випадках – судоми та кома

Ознаки гострого розширення шлунку:

  • різке погіршення загального стану — сильний біль у животі, собака турбується, намагається знайти позу, в якій було б не так боляче; позиви до блювання, але шлунок не випорожнюється; видимі слизові оболонки синіють;
  • одночасне збільшення об’єму живота, що розвивається швидко, буквально на очах.

Як допомогти вихованцю:

  • За легкої форми отруєння (метеоризм та одноразовий пронос без погіршення загального самопочуття) можна застосовувати будь-які сорбенти, питво, можна зробити очисну клізму.
  • Промивання шлунка холодною водою можна зробити відразу, але тільки якщо ви точно знаєте, що тіста з’їдено небагато.
  • Але якщо ваш вихованець примудрився з’їсти цілу каструлю тіста, слід звернутися до ветеринарного лікаря. І, зрозуміло, якщо почалося здуття живота, і вихованцю зовсім погано, їхати до ветеринарної клініки треба негайно. Витягти з шлунка велику масу в’язкого тіста, що бродить, можна буде, на жаль, тільки хірургічно.

Не залишайте приготовлені до свята смаколики без нагляду, бережіть здоров’я ваших домашніх тварин!

Бажаємо вам веселих свят!

І нагадуємо: Центр ветеринарної медицини «Хелс» працює для вас без вихідних, ми завжди на варті здоров’я ваших вихованців!

собака пасха
Зі святом!

 

Читайте також:

Як зрозуміти, що в собаки щась болить

Хірургія

Контакти

Головна

Надрукувати сторінку