Головна » Клініка » Ендоскопія

Ендоскопія

 

Ендоскоп – це прилад, що дозволяє лікарю побачити всі внутрішні порожнисті органи, тобто оглянути пацієнта зсередини. При цьому зображення з міні-відеокамери передається на екран монітора. Лікар може безпосередньо розглянути стан слизових оболонок, побачити вогнища запалення, виразки та можливі новоутворення.

Види ендоскопії, що застосовуються у нашій клініці:

  • Езофагоскопія – огляд стравоходу
  • Риноскопія — носових ходів та порожнин
  • Гастроскопія – шлунку
  • Дуоденоскопія – дванадцятипалої кишки
  • Бронхоскопія – огляд бронхів
  • Кольпоскопія – огляд піхви
  • Цистоскопія – сечового міхура.

Прилад дозволяє не лише оглядати органи. Він має спеціальні інструменти-маніпулятори, якими можна взяти біопсійний матеріал з вогнища ерозії або виразки, видалити поліпи, а у разі виявлення сторонніх тіл (кістки, голки, іграшки, монетки, гудзики) – постаратися витягти їх. При цьому саме ендоскоп дозволяє побачити такі сторонні тіла, які не можуть бути видимі на рентгені – гума, пластик.

У нашому Центрі ендоскопія проводиться бригадою із трьох ветеринарних спеціалістів – анестезіолог, ендоскопіст та асистент. Процедура проводиться під загальним наркозом, тому тварина не відчуває болю ні під час маніпуляції, ні після неї.

Ендоскопія має безперечні переваги перед іншими методами візуальної діагностики, адже з деякими патологіями можна успішно впоратися безпосередньо на місці, не вдаючись до хірургічної операції.

Ендоскопія – це мінімальні ризики (і травми!) та максимальна користь.

На фото вгорі: наші лікарі готують ендоскоп до роботи – Бондар Сергій Вікторович (ліворуч) та Бережний Андрій Олександрович (праворуч).

На відео: вилучення скляних уламків зі шлунка цуценяти

 

Читайте також:

Діагностика

Терапія

Хірургія

Як потрапити на прийом до ветеринарного лікаря

Головна

 

Надрукувати сторінку