Головна » Блог » Якщо собака загубився

Якщо собака загубився

 

Ваш собака пропав… Втік далеко під час прогулянки, і ви втратили його з поля зору.

Майте на увазі, що державні служби в Україні, на жаль, пошуком зниклих тварин не займаються. А ваші тривоги та хвилювання у такій ситуації – погані помічники. Тут дуже важливо не розгубитися, а пригадати, які у вас є варіанти дій.

Негайні дії

Обійдіть околиці. Гучно кличте собаку на ім’я. Повідомте друзів, знайомих та сусідів — хтось із них охоче приєднається до пошуку. Запитуйте перехожих. Дуже добре, якщо є фото вашого вихованця, наприклад, у телефоні. Але якщо швидкий пошук не дав результатів, необхідно зайнятися оповіщенням.

Оповіщення. Куди можна подати оголошення?

  1. Розклеювання оголошень на вулицях. «Пропав собака…» Опишіть зовнішній вигляд собаки, стать, вік, вкажіть, де пропав, додайте фото та контактний телефон. За допомогою друзів та рідних швидко виготовте якнайбільше таких листівок, розклейте їх на дошках оголошень по всьому місту, роздайте в руки перехожим. Попросіть дозволу водіям тролейбусів та автобусів розмістити ваше оголошення в салонах.
  2. Ветеринарні установи. Обійдіть якнайбільше ветеринарних клінік, ветаптек та зоомагазинів. Опишіть ситуацію та попросіть повісити ваше оголошення у них. Ветеринарні фахівці точно не відмовлять. Не виключено, що людина, яка знайшла вашого собаку, звернеться до них – перевірити здоров’я пса або купити для нього корм.
  3. Інтернет-ресурси. Це можуть бути місцеві дошки оголошень, форуми любителів тварин, соцмережі. На Фейсбуці є гурт «Загубився, знайдено собаку. Україна» — це волонтерська організація, яка може розмістити ваше оголошення у себе. Також існує громадська організація «HappyPaw», м. Київ, вона має Всеукраїнську систему пошуку втрачених та знайдених тварин. Оголошення у всеукраїнських спільнотах можуть бути дуже корисними, якщо собака опинився в іншому місті.
  4. Зверніться до місцевого Товариства захисту тварин, усіх місцевих притулків для собак. Якщо в місті є організація з вилову бродячих тварин, обов’язково поговоріть з ними, покажіть фото вашого собаки, попросіть допомогти і не забудьте подякувати.
  5. Місцеве радіо та телебачення. Замовити «біжучий рядок» в програмі новин – не так вже й дорого.
  6. Якщо ваш собака клубний, і у нього є тавро або електронний чіп, обов’язково повідомте заводчику та оповістіть клуб та Кінологічний союз.

Що далі?

Щодня переглядайте всі оголошення: «Знайдено собаку», «Продається собака вашої породи», «Пропонується на в’язку».

Відповідайте на всі дзвінки. Якщо не встигли відповісти, передзвоніть самі. Кожен такий дзвінок може бути щасливим. Тільки не кидайтеся одразу перераховувати гроші тому, хто зателефонував.

А найголовніше – не впадайте у відчай. Буває й так, що собака знаходив своїх господарів навіть за кілька років. У світі багато добрих людей.

А поки біди не сталося — прямо зараз прикріпіть до нашийника вашого собаки бирку-адресник або жетон з QR-кодом. Відвідайте ветеринарну клініку та поставте собаці мікрочіп. Приділіть час питанню взаєморозуміння із собакою.

І звісно, гуляйте з повідцем!

Бережіть ваших вихованців!

 

Читайте також:

QR-жетони для тварин

Як гуляти з собакою правильно

Контакти

Головна

Надрукувати сторінку