У нашому Центрі ветеринарної медицини Хелс з’явились тести для визначення груп крові собак (поки що тільки для собак!) від компанії Agrolabo (Італія).
Нагадуємо, навіщо потрібні ці тести:
У тварин, як і в людей, є групи крові. Це означає, що на поверхні еритроцитів є групові антигени, або інакше — групові чинники.
У собак визначають лише один груповий фактор – DEA1 (англ. – Dog Erythrocyte Antigen). Він або є, або ні. Тому собаки мають групу крові DEA1(+), або DEA1(-).
Навіщо слід знати групу крові свого вихованця?
По-перше, це має значення при переливанні крові. Якщо власник собаки знає її групу крові, і навіть є відмітка про групу в паспорті вихованця — це може значно прискорити пошук відповідного донора, якщо раптом трапиться непередбачене: травма, вогнепальне поранення, отруєння, кровотеча і т.д.
Ви скажете: але собакам можна робити перше переливання крові без визначення групи!
Це дійсно так.
Але треба розуміти, що після цієї процедури в організмі негативного собаки утворюються антитіла до групового фактора, якщо йому перелили (DEA 1)-позитивну кров, і тому, якщо знадобиться ще одне переливання, воно може стати смертельно небезпечним, якщо зробити його, не знаючи групу крові.
- DEA1(-)-собакам можна переливати лише негативну кров. А оскільки у таких собак груповий антиген відсутній, їхню кров можна переливати будь-яким іншим собакам, зрозуміло, за умови, що у них самих гемотрансфузій ніколи не було, і групових антитіл тому немає.
- DEA1(+)-собакам можна переливати і позитивну, і негативну кров. Але їхню кров можна переливати тільки собакам позитивним.
В ідеалі найкраще собакам переливати кров лише однойменної групи.
По-друге, у деяких випадках групу крові слід знати під час планування в’язок. Наприклад, якщо є сука, негативна за фактором DEA1, і в неї в анамнезі вже було переливання крові від позитивного донора, виконане ось так, поспіхом, без попереднього визначення його групи, то надалі слід уникати в’язання з позитивними самцями. Принаймні частина цуценят у посліді вийдуть при цьому DEA1(+) позитивними, і антитіла крові матері обов’язково спровокують груповий конфлікт і, як наслідок, гемолітичну хворобу новонароджених або навіть внутрішньоутробну загибель плодів.
Як виконується тест на групу крові?
Кров для визначення групи відбирається з вени, при цьому її досить лише 0,5 мл. Дотримуватися голодної дієти не обов’язково. Аналіз виконується за допомогою експрес-тесту, і зазвичай займає кілька хвилин. Якщо кров тварини з різних причин схильна до аутоаглютинації, то знадобиться час для додаткової обробки проби, не більше півгодини.
Визначення своєї групи крові насправді потребує кожен собака. У нашій клініці є можливість провести такий тест, та поставити відмітку-результат у паспорт вашого улюбленця.
Відповідальні власники дбають про можливі потреби улюбленця заздалегідь!
Телефонуйте в нашу реєстратуру та записуйтесь на тест!
050-300-6939