Головна » Блог » Імунодефіцит котів — тільки важливе!

Імунодефіцит котів — тільки важливе!

иммунодефицит кошек - только важное

 

Ви перевірили вашого улюбленця на вірус імунодефіциту (FIV), і отримали позитивний результат… І ви вирішили, що цей імунодефіцит – це те саме, що людський ВІЛ (СНІД), і ваш вихованець не лише приречений на неминучі страждання, а й небезпечний для вас?

Не поспішайте засмучуватися!

Ось що потрібно знати про цей котячий вірус:

За своєю дією він схожий на вірус імунодефіциту людини – він також вражає клітини імунної системи і робить організм господаря більш сприйнятливим до різних вторинних інфекцій. Але котячий вірус структурно інший, тому він вражає котів та кішок, але не може вразити людину. А це означає, що заражена кішка для людини не є небезпечною. І ще один позитивний момент: кішка з вірусом імунодефіциту може благополучно прожити довге щасливе життя без прояву захворювання, звичайно ж, якщо дотримуватись відповідних запобіжних заходів.

Звідки цей вірус береться?

Найчастіше через укуси. Тому до найбільшого ризику зараження схильні некастровані коти на вільному вигулі. Хто ще? Будь-які тварини, що б’ються, тварини в «багатокішкових» будинках, у притулках, особливо таких, де часто з’являються нові кішки, в розплідниках, де немає регулярної перевірки поголів’я, а також при в’язках, у тому числі племінних, адже вони теж супроводжуються укусами.

Як проявляється імунодефіцит котів?

Найчастіше безсимптомно. Ознаки хвороби з’являються тоді, коли приєднується вторинна інфекція, тому зовнішній прояв захворювання залежить від цієї інфекції.

Як лікувати імунодефіцит котів?

Якщо ознак хвороби немає, то й лікувати таку кішку не потрібно. Але якщо захворювання проявилося, то лікують таких тварин не так, як решту, а за іншими схемами, тому лікареві важливо знати – чи немає у даного пацієнта імунодефіциту.

Що робити, якщо ваш вихованець вже уражений вірусом імунодефіциту?

  • Бережіть його від інфекцій. Хороший варіант – кастрація. Так у тварини буде менше спокуси близько контактувати з іншими кішками та битися. Адже ніхто не знає, якими інфекціями може бути заражений потенційний партнер по бійці. Тому найкраще для зараженої тварини – жити в будинку самій, без інших кішок, без виходу на вулицю та без відвідувань виставок та в’язок. Так ваш вихованець зможе прожити довгі роки без тяжких хвороб.
  • Регулярно обстежуйте вихованця у ветеринарного лікаря: хоча б раз на рік контрольний огляд та аналізи крові. Щеплення таким тваринам робити можна, але тільки з урахуванням конкретної ситуації та стану здоров’я. Вакцин від імунодефіциту, на жаль, не існує.
  • Бережіть інших тварин від контакту з вашим вихованцем. Якщо ваш ветеринарний лікар вже добре знає вашого улюбленця, то при відвідуванні іншого лікаря слід попередити його про імунодефіцитний статус вашого чотирилапого друга. Це буде дуже важливо, якщо знадобиться розміщення пацієнта на стаціонарі або в котячому готелі. Так буде безпечніше і для вашого вихованця, і для інших кішок.

Пам’ятайте: кіт або кішка з імунодефіцитним статусом — це звичайний домашній вихованець, просто зі своїми невеликими особливостями. При правильному догляді та лагідній турботі він може прожити з вами довго, радісно та без хвороб.

А наш Центр ветеринарної медицини Хелс завжди з вами, завжди на варті здоров’я ваших вихованців!

иммунодефицит кошек
Експрес-тести на імунодефіцит та лейкемію котів завжди є в Хелсі

 

Читайте також:

Документи про щеплення

Как змусити кота пити воду

Контакти

Головна

Надрукувати сторінку