Ми зібрали короткі відповіді на ваші запитання.
Як часто гуляти із собакою?
Зрозуміло, собака буде дуже щасливим провести з власником цілий день на свіжому повітрі за доброї погоди. Це максимум. А який мінімум? Адже з нашим темпом життя це вдається рідко. Запам’ятайте:
- Дорослого собаку вигулюють 2 рази на день – вранці та ввечері.
- Великих собак краще вигулювати тричі.
- Молодих собак, цуценят і собак, яких нещодавно взяли з притулку, і які ще не вміють дотримуватись чистоти в будинку – частіше, поступово привчаючи до порядку.
- Частіших прогулянок потребують літні та хворі собаки.
З якого віку можна починати гуляти із собакою?
Це залежить від вашого графіка вакцинації. Ветеринарні лікарі категорично не рекомендують виводити з дому нещеплених щенят. Дуже великий ризик підхопити смертельно небезпечну вірусну інфекцію. Після першої в житті цуценяти дворазової вакцинації має пройти 2 тижні, тільки тоді імунітет малюка буде сформовано, і можна сміливо вирушати на прогулянку.
Коли краще гуляти – до їди чи після?
Однозначно, до їди. Якщо собака вже поїв, на прогулянку краще піти години за дві по тому.
Як довго гуляти із собакою?
Це залежить від погоди. Зазвичай, для собаки достатньо від 30 хвилин до 1 години. Коли сильні морози, не варто довго мерзнути — собака «зробив свої справи» і додому. У літню спеку теж потрібно гуляти недовго, пам’ятайте про ризик теплового удару.
Що робити, якщо в собаки тічка?
У цей «небезпечний» час доведеться змінити графік та маршрут прогулянок, щоб звести до мінімуму можливі контакти з іншими собаками, особливо безхатніми. Свого собаку тримайте тільки на повідку і гуляйте недовго.
Де і як гуляти?
Мерії багатьох міст зазвичай вказують у Правилах утримання тварин – де саме можна гуляти у цьому місті. Нагадуємо про повідці! Починаючи від щаблів під’їзду до місця вигулу собака повинен пересуватися на повідку. Спустити з повідця можна тільки безпосередньо на місці вигулу, і лише слухняного вихованця, що вміє виконувати команди.
Що робити, коли собака загубився?
Вільний вигул собак без супроводжуючої дорослої людини – заборонений!
Чи можна брати собаку на прогулянку за місто?
Звичайно ж, можна і потрібно, і починати краще з молодого віку. Це і користь для здоров’я, і знайомство з новими для собаки умовами та правилами поведінки. Не забудьте про обробки від кліщів.
Отже, приготуйте пляшечку води, пакет і совок (за вихованцем на вулиці потрібно прибирати!), улюблену іграшку, повідець і намордник.
Як привчити собаку до наморднику
І вперед! Бігайте, грайте, розучуйте нові команди та будьте щасливі разом!