Головна » Блог » Як перевозити гризунів у мороз

Як перевозити гризунів у мороз

 

На календарі кінець листопада, скоро зима, і прогноз погоди не дозволяє сподіватися на потепління. Більшість котів та собак спокійно переносять невеликі зниження температури. А як щодо домашніх гризунів – хом’ячків, морських свинок, декоративних кроликів, які звикли до кімнатного тепла? Що робити, якщо є необхідність поїхати з ними, наприклад, у нове житло, на дачу чи у ветеринарну клініку?

Якщо поїздка недовга, і ваш вихованець зовсім ручний, можна, звичайно, загорнути його в ковдру або шарф, не забувши залишити отвір для доступу повітря, та везти за пазухою. Але якщо гризун полохливий, є небезпека, що він спробує вистрибнути та втекти. А якщо він нездоровий чи травмований – таке транспортування може погіршити його стан.

Як же краще організувати перевезення маленького гризуна в холоди, щоб йому було максимально комфортно?

Ось кілька практичних порад:

  • Найоптимальніший варіант – придбати для гризуна відповідну переноску. Переноски у вигляді
    переноска для гризунів

    клітки з лозинами – для літа. А для зими призначені міцні пластикові контейнери із кришкою, їх можна придбати у будь-якому зоомагазині. Підійде також пластиковий харчовий контейнер, в ньому треба буде проробити кілька отворів для повітря. Картонні коробки годяться лише для коротких подорожей – якщо гризун у ній занудьгує, може спробувати її прогризти.

  • Всередину переноски слід помістити будь-який наповнювач, наприклад, тирсу, найкраще взяту з його «рідної» клітки, щоб у контейнері був звичний для гризуна запах. Можна також покласти невелику подушечку і згорнутий рушник або хутряну рукавичку, куди вихованець зможе залізти і зігрітися.
  • Потім контейнер потрібно обернути рушником або шарфом і помістити у велику закриту сумку або рюкзак. Не забудьте залишити місце для циркуляції повітря. У сильні морози можна покласти поруч грілку або пластикову пляшку з теплою водою. Запам’ятайте: грілку не можна класти в сумку з шиншилою! Перегрів для шиншил дуже небезпечний.
  • У переноску не слід ставити миску або інші важкі тверді предмети — під час трясіння вихованець може травмуватися.
  • Також не потрібно ставити напувалку з водою. Капаюча або розлита вода просочить наповнювач, тоді шанси замерзнути у вихованця значно збільшаться. 2-3 години хом’ячок чи свинка цілком обійдуться без пиття. Можна покласти шматочок улюбленої соковитої їжі – скибочку моркви, гарбуза чи огірка.
  • Якщо ви збираєтеся їхати з вихованцем на автомобілі, будь ласка, підготуйте спочатку автомобіль (очистіть від снігу та льоду скло та замки), і тільки потім виносьте малюка з дому.

І, нарешті, найважливіше: якщо вихованець захворів, то навіть дуже сильний мороз – не привід відкладати візит до ветеринарної клініки!

Центр ветеринарної медицини «Хелс» працює без перерв та вихідних у будь-яку погоду!

 

Читайте також:

Лікування гризунів

Подорож з тваринами. Які потрібні документи?

Контакти

Головна

 

Надрукувати сторінку