Пазурі у тварин ростуть постійно. Якщо вихованець утримується в міській квартирі і мало гуляє, сточувати їх йому особливо нема де. Навіть кігтеточки для кішок не завжди рятують становище, деякі кішки їх просто ігнорують. Значить, без стрижки пазурів вам у багатьох випадках не обійтися, і привчати вихованця до неї найкраще з наймолодшого віку.
Як провести таку процедуру?
• Виберіть час, коли вихованець награвся, наївся, і його хилить у сон. Так тварина буде спокійнішою.
• Приготуйте кігтеріз (манікюрні ножиці не підходять!), протріть спиртом. Поставте поруч перекис водню та вату, або кровоспинний порошок на випадок порізу.
• Якщо лапки вихованця забруднені, їх потрібно вимити і витерти насухо. Не використовуйте рідини, що містять спирт, для протирання лап.
• Сядьте зручніше і візьміть вихованця на руки. Великим собакам, втім, зручніше стригти пазурі в положенні собаки «лежачи на боці». Візьміть лапу вихованця м’яко, але впевнено, і розгляньте кігтики. При яскравому освітленні у більшості молодих тварин добре видно відрослий кінчик. Відріжте його, відступивши на 1-2 мм від внутрішньої рожевої частини кігтя (там кровоносні судинию, їх не можна пошкоджувати). Кігтеріз слід тримати перпендикулярно до кігтьової пластини. Якщо кіготь чорного кольору, або грубий, обрізати кінчик доведеться навмання, потроху. Сильно відрослі пазурі обрізати відразу коротко не можна, потрібно відрізати спочатку трохи, а потім повернутися до процедури ще через тиждень.
• Грубі пазурі після стрижки можна підпилювати спеціальними пилками.
• Полохливим молодим тваринам не обов’язково обрізати всі кігтики за один сеанс. Почніть з кількох кігтів, а продовжити можна за кілька днів. Згодом вихованець звикне, і ви зможете обрізати всі кігтики за один раз.
• Не забувайте про додаткові кігтики, розташовані вище та ззаду, їх також потрібно обрізати.
• Розмовляйте з вихованцем, хваліть його. І обов’язково пригостіть наостанок ласощами.
Якщо процедура здається вам занадто складною, або вихованець категорично проти, завжди можна звернутися до ветеринарної клініки. Наші фахівці із задоволенням допоможуть та покажуть вам, як це робити вдома правильно.
Ми любимо вас та ваших вихованців!
На фото угорі: ветеринарний лікар Любов Володимирівна Сайко.
Читайте також: