Головна » Блог » Як зрозуміти, що у собаки щось болить

Як зрозуміти, що у собаки щось болить

 

Зрозуміло, прояви болю в собак залежать від того, де болить і наскільки сильно. Є цілком очевидні ознаки болю, наприклад, кульгавість. Але здебільшого собаки не демонструють, що з ними щось не так. Існує думка (і небезпідставно!), що в собачому світі не прийнято показувати слабкість. Тому дбайливий власник повинен уважно стежити за змінами у поведінці свого вихованця. Серед них можуть бути ознаки болю:

  1. Перше, що впадає у вічі, і не може не привернути нашої уваги – це кульгавість собаки. Тварина може підтискати лапу або відводити її убік. Причинами кульгавості можуть бути не тільки проблеми в самій кінцівці (забиті місця, переломи, порізи, скалки, остюки, хвороби кісток і суглобів), а й болі в інших місцях – у хребті, в черевній порожнині. Сюди також відносяться будь-які зміни ходи – хиткість, слабкість кінцівок, дерев’яна хода. Собаки можуть через біль відмовлятися ходити сходами або застрибувати на високе місце.
  2. Собака приймає вимушену позу. Наприклад, при болях у животі тварини горблять спину.
  3. Собака виявляє занепокоєння – ходить, шукає місце, лягає, знову встає, лягає по-іншому.
  4. Собака агресує. Тварина може гарчати і навіть кусатися, коли дає зрозуміти, що не слід чіпати її в цьому місці. Крім того, агресію можуть виявляти собаки, змучені тривалим болем.
  5. Собака видає незвичні звуки. Тварина може поскулювати в різних ситуаціях, наприклад, привертаючи до себе увагу або випрошуючи ласощі. Але якщо поскулювання надто часті та гучні, собака гарчить або верещить при спробі доторкнутися або взяти на руки – це серйозний привід звернутися до ветеринарного лікаря.
  6. Зміна комунікабельності. Собаки можуть по-різному реагувати на біль. Одні йдуть і ховаються, інші ж невідступно йдуть за господарем і просять погладити. Такі зміни поведінки може помітити тільки дуже уважний і чуйний власник.
  7. Собака надмірно вилизує, викушує хворе місце, наприклад лапу. Якщо болить вухо або сверблять очі — тварина може розтирати голову об навколишні предмети, меблі.
  8. У собаки порушений сон. Тварина або дуже багато спить, або довго не може заснути, а заснувши, швидко прокидається.
  9. У собаки порушено дихання. Це може бути задишка, важке чи поверхневе дихання. І це не тільки ознака хвороб дихальних шляхів, але може бути при будь-якому сильному болю.
  10. У собаки порушений апетит. Вихованець може відмовлятися від їжі при болях у ротовій порожнині (хвороби зубів, травми ясен), стравоході та шлунку, при нудоті, а також при будь-яких сильних болях в інших органах.
  11. У собаки порушений прийом води. Часто за зниженого апетиту тварина також відмовляється й від води. Посилення спраги – ознака багатьох захворювань, наприклад, цукрового діабету. Тварини багато п’ють також за сильних запалень.
  12. Судоми у собак. Вони бувають не лише при епілепсії. Це також може бути ознакою сильного болю в органах черевної порожнини або хребта.

Будьте уважні до ваших вихованців! Пам’ятайте, що болю не буває без причини.

Вчасно звертайтеся до ветеринарних лікарів!

 

Читайте також:

Як потрапити на прийом до ветеринарного лікаря

Небезпечні для тварин ліки

Контакти

Головна

Надрукувати сторінку