Намордник потрібний будь-якому собаці. Навіть якщо ваш вихованець не кусається і цілком доброзичливий. Намордник знадобиться під час поїздок у громадському транспорті. А ще – у ветеринарній клініці. Усі собаки, яких ведуть до ветеринара, мають бути на повідках та в намордниках.
А що робити, якщо ваш милий вихованець не любить намордник і ніколи в ньому не ходив?
Як привчити вихованця до намордника?
1. Привчати поступово. Будь-якому собаці не сподобається, якщо на його голову вперше в житті одягли незнайомий предмет, та ще й застебнули. Тому спочатку пес повинен звикнути до зовнішнього вигляду та запаху намордника, нехай намордник просто кілька днів полежить поряд.
2. Потім покладіть всередину намордника щось смачненьке — пес переконається, що в цей предмет можна просунути ніс, і це не є небезпечним. Робіть так багато разів. Хваліть та заохочуйте собаку коли, щойно отримавши ласощі, він залишається в незастебнутому наморднику. Пес має до цього звикнути.
3. Коли собака навчиться тримати намордник на носі секунд 10 та твердо зрозуміє, що така поведінка — це добре, це подобається господареві, — тільки після цього починайте застібати ремінці. Хваліть і заохочуйте собаку, надягайте намордник ненадовго перед прогулянкою, а потім знімайте та виходьте гуляти. Незабаром настане такий момент, коли намордник та приємна прогулянка будуть для собаки взаємопов’язані, і ви зможете гордо прогулятися з намордником по вулиці.
4. Якщо вихованець на прогулянці захоче зняти намордник — відверніть його увагу грою або пропозицією побігати. Всіляко заохочуйте спокійну поведінку у наморднику.
Головне – намордник має асоціюватися у собаки із приємними емоціями.
Трошки терпіння, і все у вас вийде!
Читайте також: