Головна » Блог » Як привчити собаку митися

Як привчити собаку митися

как приучить собаку мыться

 

Напевно, ви спостерігали не раз — як весело собаки грають на березі річки або моря. Вони сміливо кидаються у воду, пливуть за іграшкою та несуть її власнику, а деякі навіть роблять разом із власником заплив до буйків. Море емоцій та вражень, взаєморозуміння та радості! Але є й інші собаки. Вони нізащо на світі не вступлять у калюжу, а в дощову погоду не хочуть йти гуляти і здивовано дивляться на господаря: «Ти що? Там же мокро!». Поспішаємо вас заспокоїти. Це нормально. Усі собаки різні. А вміння плавати — це зовсім не обов’язкова навичка для всіх. Якщо вихованець боїться великої води, змушувати його не потрібно.

собака в ваннеАле зовсім інша справа – це звичка митися як гігієнічна навичка. Будь-який відповідальний власник собаки розуміє, що одного прекрасного дня вихованця доведеться як слід вимити. Крім того є породи, яким регулярне миття та грумінг-догляд просто необхідні. У будь-якому випадку, собаці не повинно бути страшно від майбутньої гігієнічної процедури. І, щоб це не було стресом, собака має бути привченим до таких речей з дитинства.

Загалом,  митися мало хто з собак любить.

А ще нікому не подобається просто так залазити у величезну незрозуміло-слизьку ванну.

Тому ваше завдання — постелити у ванну гумовий килимок, і переконати вихованця на першому етапі, що якщо він спокійно побуде там, то це добре, і він отримає ласощі. Воду вмикайте не відразу, нехай звикне спочатку перебувати в сухій ванні. На другому етапі митимемо лапки. Воду відкривайте слабким струменем, вона не повинна бути ні холодною, ні гарячою, а приємно теплою. У жодному разі не включайте відразу душ на повну потужність, будь-який вихованець злякається. Просто починайте з миття лапок, при цьому ласкаво розмовляйте з вихованцем, часто повторюйте ключове слово «митися» («душ», «купатися» або будь-яке інше, надалі воно буде знайомою командою для собаки) і всіляко заохочуйте спокійну поведінку у ванні. Згодом можна буде перейти до третього етапу та спробувати намочити не лише лапки, а й спинку, і голову, і навіть спробувати намилитись.

Тут є одна дуже важлива деталь: миючий засіб краще спочатку розвести в ковшику з теплою водою, а не лити шампунь із пляшки прямо на спину собаки. У концентрованому вигляді будь-який миючий засіб може викликати місцеве подразнення шкіри.

Хваліть вихованця, ваш голос і ваші дотики повинні бути впевненими та лагідними, не забувайте про ласощі.

І наберіться терпіння. Вашому вихованцю знадобиться деякий час, щоб звикнути. Зате величезною нагородою за ваші зусилля буде такий факт: на слово «митися» ваш собака вже стоїть біля ванни.

Що іще важливо?

Використовуйте лише миючі засоби для собак. «Людські» шампуні та гелі для душу не застосовуйте тваринам взагалі. У крайньому випадку, якщо нічого під рукою немає, а вихованець дуже вже забруднився, можна взяти звичайне господарське мило. Але й мило теж часто використовувати не бажано.

А ще простежте, щоб вихованець не застудився. У нього має бути кілька великих чистих та «його особистих» рушників.

Коли купатися не можна?

Вихованця не можна мити, якщо він хворий. Не можна також купатися протягом 2 тижнів після вакцинації. У цей час слід обмежитися тільки протиранням вологим рушником та обов’язковим витиранням насухо.

Успіхів вам і взаємної радості з вихованцем від спільного купання! Будьте чистими та здоровими!

купание собак

 

Читайте також:

Як привчити собаку до наморднику

Як гуляти з собакою правильно

Наш грумінг-салон

Контакти

Головна

Надрукувати сторінку