А чи можна взагалі купати котів та кішок? Більшість із них проживає довге щасливе життя і без купань. Хтось скаже – купати не можна. А хтось – можна. Але є такі ситуації, коли викупати кота чи кішку — ПОТРІБНО.
Коли треба купати?
- Коли тварина сильно забруднилася.
- Коли це необхідно для лікування шкірних хвороб.
- Коли тварина готується до виставки.
Зрозуміло, що виставкових тварин привчають до такої процедури з дитинства, і багато хто з них спокійно ставиться до цього.
А як викупати кота, котрий ніколи не бачив «великої води»?
Для початку потрібно вибрати шампунь
Будь-який ветеринарний лікар скаже вам, що людські шампуні кішкам не підходять. Категорично. Вони не підходять за своїм рН, сильно знежирюють і сушать шерсть, і викликають подразнення шкіри. Спеціально для котів та кішок є рідкі та сухі шампуні, і шампуні-спреї.
- Для частого застосування підходять сухі шампуні. Їх наносять на суху шерсть, втирають і потім вичісують. Вони не сподобаються кішкам, які не люблять процедуру вичісування. Зате чудово підійдуть тим тваринам, хто панічно боїться води, тож інакше їх не зробити чистими.
- Шампуні-спреї – це відносна новинка. Вони також наносяться на суху шерсть і не вимагають змивання водою, а лише вичісування. Вовна стає чистою, блискучою, шовковистою і приємно пахнучою. Але спреї не підійдуть тим кішкам, хто дуже боїться звуку «пшик!».
- Сухі шампуні та спреї дуже прості у застосуванні. Але рідкі котячі шампуні – найефективніші. Їх застосовують, коли тварина чимось дуже забруднилася. Але не частіше 2-3 разів на рік.
Отже, вам потрібно викупати кота рідким шампунем.
Як організувати процес купання?
- Застеліть дно ванни гумовим килимком. Багато тварин почуваються невпевнено на слизькому і через те нервують.
- Приготуйте кілька великих рушників для тварини, а на себе одягніть товстий махровий халат. Про всяк випадок.
- Приготуйте теплу воду (38-40 градусів за Цельсієм), при цьому краще скористатися градусником. Багато води лити у ванну не потрібно, достатньо 10 см завглибшки.
- Щоб вода не потрапила коту у вуха, покладіть у кожне вухо по ватяній кульці.
- Поставте кота у ванну із теплою водою. Тримайте при цьому міцно за холку і не відпускайте під час миття, навіть якщо вам здається, що він спокійний. Тепер можна лагідними рухами змочити його шерсть.
- Шампунь небажано лити на кота прямо з пляшки. Його краще розвести теплою водою в ковші і вилити акуратно вздовж спинки.
- Після намилювання тварину потрібно добре обполоснути. Робити це краще за допомогою душу. Але якщо ви знаєте, що ваш кіт до душу не звик, і може сильно злякатися, на допомогу прийде той же ковшик і велика ємність із теплою водою поруч. На голову коту воду не лийте. Голову і мордочку обтирайте вологою долонею.
- Після ополіскування загорніть кота в рушник і потримайте на руках, щоб рушник увібрав якнайбільше води.
- Чи сушити кота феном? Якщо в кімнаті тепло і немає протягів, нехай висохне сам. Якщо застосовувати фен, то в жодному разі не гарячий! Струмінь повітря повинен бути так само температурою 38-40 градусів.
- І не забудьте вийняти з вух вихованця вату.
Практика показує, що якщо не лякати кота або кішку різкими рухами, незвичними звуками, у тому числі і своїм гучним голосом, занадто гарячою або холодною водою, то викупати вихованця — цілком реально.
Якщо у вас це вийшло – вітаємо!
Читайте також: