Чому кішки ковтають швейні голки? Невже вони такі нерозумні?
Ви, можливо, здивуєтеся, але всі ветеринарні лікарі підтвердять: це трапляється не так вже й рідко.
Як це може статися?
- По-перше, кішки люблять грати нитками, мотузками та ялинковим дощиком. Проковтнутою найчастіше виявляється голка, в яку протягнута нитка. Тобто кішка спочатку грається ниткою, а потім ця нитка опиняється у шлунку разом із голкою. Кішка не може її виплюнути. Цьому сприяє особлива будова язика: на ньому є горбки, спрямовані у бік стравоходу, тому нитки, що потрапили до рота, кішки тільки ковтають.
- Гра «мисливець-жертва» — улюблена гра всіх кішок. Будь-який дрібний предмет може виступити в ролі імпровізованої миші, тому кішка намагатиметься його зловити та з’їсти.
- Необхідність очистити шлунок від вовняних грудочок. Кішки охайні, часто вмиваються і вилизуються, і потроху вовни щодня проковтують. Тому вони можуть використовувати поїдання трави та неїстівних предметів, щоб викликати блювоту. До таких предметів входять і нитки.
- Психологічні проблеми. Недостатньо уваги, надто раннє відлучення від матері, нервова обстановка в будинку, а також спадкові фактори (наприклад, деякі дослідники відзначають у сіамських кішок) можуть спровокувати порушення смоктального рефлексу та пристрасть до жування та смоктання вовняних чи бавовняних речей.
- І, нарешті, порушення апетиту та бажання поїдати неїстівне можуть супроводжувати деякі захворювання – наприклад, гіповітаміноз, гастрит, панкреатит.
Що робити, якщо ви побачили, що ваша улюблениця проковтнула голку?
У жодному разі не намагайтеся викликати блювоту і не тягніть за нитку, щоб дістати голку самостійно! Гостра голка може повести себе непередбачувано.
Їхати до ветеринарної клініки потрібно негайно, інших варіантів немає. Будь ласка, не беріть кішку під животик, не обмацуйте її та не піднімайте різко вгору. Тварині однозначно знадобиться рентгенівський знімок, щоб уточнити — де саме зараз голка. А вже витягти голку можна буде або ендоскопічно, або хірургічно.
Звертатися до клініки потрібно обов’язково, навіть якщо вам здається, що кішка не виявляє занепокоєння. Не варто сподіватися, що голка вийде природнім шляхом. Кишечник тварини має форму згорнутих петель, тому округлі предмети можуть вийти, але гостра голка неодмінно десь застрягне.
Ось грізні ознаки ушкодження внутрішніх органів голкою:
- Гучне нявкання, занепокоєння
- Можливо навпаки – нерухоме лежання, апатія, страх поворухнутися
- Відмова від корму та води
- Гикавка, нудота, блювання
- Метеоризм, здуття живота
- Кров у блювотних масах і калі
- Якщо голка застрягла в горлі або стравоході, тварина витягуватиме шию, часто ковтатиме і кашлятиме.
Якщо такі ознаки з’явилися, слід відкласти всі свої справи та вирушати з твариною до клініки якнайшвидше!
Бережіть своїх вихованців! Не залишайте їх наодинці з нитками та голками навіть на одну хвилинку!
І пам’ятайте: Хелс завжди на варті здоров’я ваших маленьких улюбленців!
Читайте також: