Головна » Блог » Мієлографія у тварин

Мієлографія у тварин

миелография у животных

 

Мієлографія – це різновид рентген-дослідження, що дозволяє лікарю «побачити» спинний мозок тварини. На звичайних рентгенівських знімках видно лише кісткові структури. Але якщо в спинномозковий канал ввести контрастну речовину, вона розподілиться під оболонками спинного мозку, і на знімках будуть чітко видно його контури.

мієлографія у тварин
Спинномозковий канал собаки

Кому показано виконання мієлографії?

Мієлографію рекомендується робити тваринам з неврологічними порушеннями, коли є підозра на компресію (здавлення) спинного мозку. Це хвороби міжхребцевих дисків, травми хребта, інфекційні та неінфекційні запалення, а також злоякісні пухлини у ділянці хребта.

Чи потрібен загальний наркоз?

Так. Мієлографія у тварин виконується під загальним наркозом. Тому вашому вихованцю буде не страшно і не буде боляче. Крім того, тварину після знімку можна буде, за потреби, одразу ж прооперувати.

Чи можливі ускладнення після процедури?

Згідно зі світовою статистикою, частота ускладнень після мієлографії у тварин не перевищує 2%. Відразу уточнимо: у Центрі ветеринарної медицини «Хелс» цю процедуру проводять лише спеціально навчені та досвідчені ветеринарні лікарі.

Мієлографія на сьогодні – це цілком доступний, тепер і в місті Суми, метод діагностики захворювань хребта та оцінки стану спинного мозку, що дозволяє поставити правильний діагноз тварині, та у багатьох випадках успішно впоратися із проблемою.

На фото вгорі: ветеринарний лікар-рентгенолог Сайко Любов Володимирівна

 

Читайте також:

Цифрова рентгенографія

Дентальна рентгенографія

Контакти

Головна

Надрукувати сторінку