У водоймах зі стоячою або слабо проточною водою, де люблять купатись качки та інші водоплавні птахи, є ризик підхопити церкаріоз!
Церкарії — це личинки паразитів, що живуть у качках. Найчастіше це Trichobilharzia szidati, Tr. Stagnicolae, Tr. Franki та Bilharziella polonika, всього близько 20 видів. Яйця паразитів потрапляють з фекаліями птахів у воду, з них з’являються личинки першого рівня — мірацидії, які потім потрапляють у тіло проміжного господаря – черевоногого молюска. Потім, після проходження наступної стадії циклу розвитку, із тіла молюска виходять личинки другого рівня – церкарії.
Церкарії вільно плавають у воді, їх особливо багато біля берега і там, де є водорості і тина, і вони можуть переплутати качку (свого справжнього «господаря», в тіло якого їм треба потрапити) — із вами чи вашим собакою. Ці личинки проникають у шкіру і викликають червоні висипання і сильне свербіння і у собак, і в людей. Заразитися можна не лише при купанні, але й під час прогулянок мокрою травою на березі водойми. Це не є небезпечним для життя і часто минає самостійно, але все одно дуже неприємно.
Сподіваємося, наші сумські качки не всі заражені цими паразитами. Але сверблячка після купання багатьом знайома.
Якщо після купання у водоймі у вашого вихованця з’явилися свербіж та почервоніння на безшерстих ділянках шкіри (на животі, в паху, під пахвами), якщо з’явилися набряки та піднялася температура – звертайтеся до ветеринарного дерматолога. Наші фахівці – Марина Юріївна Байдевлятова та Олена Олександрівна Кузнєцова – допоможуть вихованцю швидко впоратися з цією проблемою.
Літні купання, безперечно, дуже приємні. Багато собак люблять поплескатися у воді, та й ми самі не можемо відмовитися від прохолоди річки чи озера. Треба тільки пам’ятати, що, крім церкарій, у воді можуть бути інші небезпеки – хвороботворні бактерії, грибки та найпростіші. Тому слідкуйте за офіційною інформацією про чистоту пляжів та води. І ніколи не купайтеся там, де є таблички «Купання заборонено!»
Міцного здоров’я вам та вашим вихованцям!
Читайте також: