Чи потрібно вакцинувати домашню кішку?
Так потрібно.
Навіть якщо ваша кішка живе у міській квартирі та ніколи не виходить на вулицю. Ветеринарні лікарі регулярно стикаються з вірусними інфекціями у нещеплених домашніх кішок. Тому вакцинувати їх можна і потрібно в будь-якому віці, у тому числі й літньому, якщо ви не зробили цього раніше.
Навіть якщо ваша кішка ніколи не бачила трави та асфальту, подумайте про те, що на вулицю все ж таки виходите ви. І ви можете принести віруси в будинок на собі — на взутті, на сумці з продуктами, на одязі, якщо ви, наприклад, постояли в магазині поряд з людиною, яка має вдома хвору кішку.
Так, люди дотримуються гігієни. Приходячи додому, ми переодягаємося в домашній одяг та взуття, миємо руки. І кішка теж дотримується гігієни, але тільки миється вона язиком, і тому занесені до будинку віруси легко потрапляють у її шлунок та кишечник.
Крім того, слід подумати про те, що кішка може рано чи пізно на щось захворіти, і вам доведеться відвідати з нею ветеринарну клініку, щоб зробити УЗД, рентген, або здати аналізи. На жаль, далеко не в усіх клініках співробітники дотримуються санітарного режиму, і не всі відвідувачі клініки скажуть вам: «Не сідайте з нами поруч, у нас вірусна інфекція». А це означає, що ваша невакцинована кішка дуже ризикує.
І ще один дуже важливий аргумент: вакцинуючи свою квартирну кішку, ви не тільки вбережете її від серйозної хвороби та страждань, але й позбавите себе значних матеріальних витрат на лікування. Провакцинувати тварину набагато дешевше.
Пам’ятайте: від серйозних та тяжких вірусних хвороб є надійний захист – щеплення!
Міцного здоров’я вам та вашим вихованцям!
На фото вгорі: ветеринарний лікар Любов Володимирівна Сайко.
Читайте також:
Як потрапити на прийом до ветеринарного лікаря