Головна » Блог » Небезпечні для котів предмети в будинку

Небезпечні для котів предмети в будинку

опасности для кошки

 

Ми вже познайомили вас із тим, які домашні речі небезпечні для собак. Але коти – це зовсім інші тварини. Небезпек для них також багато, але вони часто зовсім інші. Тож пильнуйте, будь ласка, за тим, щоб ваш кіт не дістався таких предметів і не потрапив у біду!

 1. Дрібні неїстівні предмети

кошка и ниткаЛюбов котів до ниток і клубочків пряжі загальновідома. Варто лише їх побачити котові, і вся його увага надовго буде ними зайнята. Це виглядає кумедно, але є проблема — фрагмент нитки тварина може проковтнути. Коти мають таку анатомічну особливість: жорсткі сосочки язика повернуті назад, до глотки. І, якщо кіт заковтнув кінчик нитки, йому доведеться ковтати нитку, доки вона не обірветься. Коли нитка потрапляє у кишечник, скорочення кишки призводять до того, що кишка нанизується на нитку «гармошкою», і тоді можливі травми кишечника і навіть розрив кишки і перитоніт. Дуже люблять коти ялинковий дощик — шарудять ним, гризуть його і іноді проковтують. А самі новорічні ялинки – це просто свято для молодого недосвідченого кота, стільки всього блискучого та привабливого! Читайте також Домашні улюбленці та Новий рік. Крім того, коти іноді ковтають дрібні неїстівні предмети — гудзики, монетки, скріпки. Все це може спричинити кишкову непрохідність. Як запідозрити недобре? Тварина стає пригніченою, не дає торкатися живота, при спробі поїсти — зригує їжу. Вкрай неприємні наслідки можуть бути, якщо тварина, граючись, проковтнула нитку разом із голкою. Майте на увазі: якщо після таких ігор коту стало погано, не потрібно самостійно заливати тварині масло або намагатися викликати блювоту. Слід негайно їхати до ветеринарної клініки, причому клініка має бути добре обладнаною. На жаль, нитки та пластиковий «дощик» на рентгенівських знімках не видно, видно лише металеві предмети. Тому діагностика кишкової непрохідності складна і потребує додаткових методів дослідження та високої кваліфікації лікарів. І це дуже серйозно.

 1. Ліки для людей

Слідкуйте, будь ласка, щоб ваш кіт не дістався домашньої аптечки. Для котів є небезпечними дуже багато людських ліків. Але що відбувається найчастіше? Тварини починають грати блискучими блістерами або пакетиками. Пам’ятайте: для котів надзвичайно небезпечний парацетамол! А він входить у більшість засобів від застуди, і є у будь-якому будинку.

 1. Препарати від глистів, бліх та кліщів

Завжди дотримуйтесь дози, вказаної в інструкції до препарату. Ніколи не давайте котам препарати, не призначені саме для котів.

 1. Кімнатні рослини

Коти часто їдять кімнатні квіти. І, хоча отруєння квітами ветеринари зустрічають відносно нечасто, все ж таки приберіть вище або подалі від тварини такі небезпечні для неї рослини: диффенбахія, монстера, олеандр, цикламен, лілії. І це далеко не весь список … Запропонуйте котові пророщену спеціально для нього траву або овес.

 1. Жирна їжа

Ніколи не давайте котам занадто жирні продукти. Це свиняче сало, жирна куряча шкіра, що продається у супермаркетах. І особливо жирні готові ковбаси. Такі продукти дуже шкідливі для котів. Через деякий час кіт почне відмовлятися від їжі і демонструватиме симптоми нудоти та блювання. Це вимагатиме тривалого лікування.

 1. Кістки

Будь ласка, не давайте котам ніяких кісток. Особливо це стосується трубчастих курячих та гострих риб’ячих кісток. Вони часто застряють у ротовій порожнині або в глотці, і можуть травмувати слизову оболонку та навколишні м’які тканини. Дістати їх можна лише під наркозом. Основний симптом — кіт відмовляється від їжі, і рясно виділяється слина.

 1. Відро для сміття

Простежте, будь ласка, щоб кіт не мав доступу до сміття, що накопичилося. Там може бути багато небезпечних для котів та кошенят речовин та предметів. Сховайте сміттєве відро в шафку.

 1. Побутова хімія

бытовая химия опасна для кошекКіт не їстиме пральний порошок. Але, якщо він розсипаний, і кіт наступив або приліг на це місце, то він постарається дочиста вилизати себе. Будь ласка, тримайте миючі та чистячі засоби щільно закритими та подалі від тварин. Це небезпечно.

 1. Електричні дроти

Дуже шкода, але деякі кошенята люблять їх гризти. Прослідкуйте за цим, будь ласка. Можливий удар струмом.

 1. Пральна машина

стиральная машина опасна для кошекЗалишаєте відчиненими дверцята пральної машини та складену всередині білизну? Ваш кіт може вирішити, що це чудовий будиночок для нього. Завжди перевіряйте, де ваш улюбленець у той момент, коли ви вмикаєте прання. Навіть якщо машину швидко вимкнути, шанси на виживання у «випраного» кота невеликі.

 1. Відчинені вікна

открытые окна опасны для кошекЦе неправда, що коти завжди приземляються на лапки. Забиті місця та переломи у котів після падіння з вікна – це практично щоденна турбота ветеринарів  теплої пори року. Будьте обережні, не залишайте вікно відкритим, навіть на провітрювання, без нагляду, якщо в будинку є кіт чи кішка. Поставте на вікна москітні сітки. Якщо тварина випала з вікна, не сподівайтеся, будь ласка, що вона якось сама відлежиться. Що потрібно зробити? Покладіть тварину у велику сумку з жорстким дном, можна використовувати відповідну дощечку, або у тверду скриньку, і негайно вирушайте до ветеринарної клініки. Навіть якщо немає серйозних переломів, можливі забиття сечового міхура, печінки та селезінки. Це загрожує внутрішньою кровотечею. Також подумайте про тварину, коли відчиняєте та зачиняєте двері. Попередьте, будь ласка, вашу родину. На жаль, ветеринари часто бачать на прийомі молодих котів та кішок, яких люди «прищемили» дверима. Відчиняйте та закривайте двері плавно.

 1. Акваріум з рибками

Якщо ваш кіт виявляє особливу увагу до вашого акваріуму з рибками — будьте готові до того, що він одного дня захоче спіймати когось із його мешканців. Подбайте про свій акваріум! Подумайте, що буде, якщо кіт захоче пірнути туди? Що буде, якщо виявиться можливим удар струмом? Закривайте свій акваріум, не допускайте таких ситуацій!

 

Сподіваємося, ця стаття була для вас корисною.

Бережіть своїх вихованців, зробіть їхнє життя у вашому будинку комфортним та безпечним!

кошка в безопасности

 

Контакти

Головна

Надрукувати сторінку