Ветеринарні лікарі, на жаль, часто стикаються у своїй практиці з отруєннями свійських тварин ліками, призначеними для людини.
Справді, якщо вихованець захворів, у власника виникає велика спокуса дати йому щось зі своєї аптечки — від температури або знеболювальне. Так хочеться, щоб улюбленцю стало легше якнайшвидше. Але це може бути смертельно небезпечним!
Ось ліки, які не можна давати собакам та котам:
Парацетамол – дуже популярне жарознижувальне для людини, але для котів та кішок – смертельно небезпечне. Достатньо однієї таблетки для незворотного пошкодження клітин крові та подальшої загибелі тварини.
Аспірин — ризик внутрішніх кровотеч, ураження печінки та нирок.
Ібупрофен — іноді навіть одна таблетка викликає сильну шлунково-кишкову кровотечу та ризик загибелі тварини. Будь-які похідні ібупрофену категорично заборонені.
Імодіум (лоперамід) є вкрай токсичним для деяких собак. Якщо ви далеко від ветеринарної клініки, а у вихованця пронос, використовуйте краще сорбенти або засоби, що обволікають.
Нафтизин — ці судинозвужувальні краплі від нежитю часто призводять до спазм судин голови у котів і собак, це дуже небезпечно!
Людські заспокійливі — їх можна застосовувати лише вкрай обережно, пам’ятаючи, що концентрація та дозування у них розраховані на людину, а ваш вихованець може серйозно отруїтися.
Антибіотики — всі антибактеріальні препарати повинні призначатися лише у ветеринарних дозах. Якщо доза недостатня, то препарат просто не діє. Але якщо вона занадто велика, у тварини швидко розвинуться анемія, ураження печінки, нирок, нервової системи, і можлива навіть загибель.
Cобаки з мутацією в гені MDR 1
Нагадуємо також, що є група порід собак, особливо чутливих до деяких лікарських препаратів. Це німецька, біла швейцарська, австралійська та англійська вівчарки, коллі, шелті, бордер-коллі, довгошерстий уіппет та бобтейл. У цих собак є мутація в гені MDR 1, і їм категорично протипоказані такі препарати:
• Івермектин (івермек, івомек)
• Лоперамід
• Метоклопрамід
• Циклоспорин
• Дігоксин
• Ацепромазин
• Буторфанол
• Доксорубіцин
• Вінкрістін
• Вінбластін
А ще з великою обережністю та лише під уважним наглядом таким собакам призначають мильбеміцин, моксидектин, селамектин, ондасетрон, домперидон, еритроміцин, енрофлоксацин.
Пам’ятайте, що вихованець може отруїтися навіть «нешкідливими» вашими вітамінами, якщо встигне з’їсти їх у великій кількості.
Зберігайте вашу аптечку на найвищій полиці або в шафі, що закривається на замок, куди ваш улюбленець не зможе дістатися.
А коли викидатимете прострочені ліки, будь ласка, щільно запакуйте їх, щоб їх не змогли з’їсти вуличні тварини. Якщо вони отруяться, допомогти їм не буде кому.
Міцного здоров’я вам та вашим вихованцям!
Читайте також:
Небезпечні для котів предмети в будинку
25 речей, небезпечних для собак