Головна » Блог » Отруєння грибами у тварин

Отруєння грибами у тварин

отравление грибами у животных

 

Грибний сезон у розпалі… Багато власників із задоволенням вирушають із вихованцями на прогулянку до лісу, на тихе полювання.

Будьте обережні, друзі! Ветеринарним лікарям добре відомі випадки отруєння собак та котів дикорослими грибами.

Отруєння грибами у кішок зустрічаються, на щастя, досить рідко. Але собаки, особливо молоді, можуть виявляти цікавість і пробувати на смак гриби, знайдені під деревом або прямо у вашому кошику.

Найнебезпечніші для тварин гриби:

отравление грибами животных
Бліда поганка
  • Свіжі бліді поганки та мухомори. Отруйні речовини цих грибів – мускарин та аматоксини – дуже токсичні для людей, але для собак навіть зовсім мала доза може виявитися смертельною. Ознаки отруєння у тварин розвиваються через 0,5-24 години після вживання грибів: підвищене слиновиділення, блювання, пронос, порушення серцебиття та дихання, нирково-печінкова недостатність, набряк легень.
  • Деякі люди збирають та сушать задля якихось цілей капелюшки червоних мухоморів. Ці сушені капелюшки чомусь дуже привабливі для котів. Отруєння ними виглядає у тварин як глибокий сон, що може тривати до 72 годин, і це є дуже небезпечним для їхнього життя.
  • Хибні дощовики та несправжні опеньки можуть викликати у людей шлунково-кишкові розлади різного ступеня тяжкості. Але для собак і кішок все набагато серйозніше. Схоже, ці гриби містять якісь невстановлені поки що токсини, які не є небезпечними для людини, але смертельно небезпечні для тварин.
отравление грибами животных
Сухий гриб дощовик
  • Зрілі гриби-дощовики, наповнені сухими спорами. Який собака чи молода кішка відмовиться від гри зі випадково знайденим «м’ячиком»? Будьте уважні: не дозволяйте своєму вихованцю наближатися до перезрілого дощовика! Тварина може вдихнути хмарку з мільйонів спор, що вилетіла з такого гриба, і це обернеться тяжкою алергічною реакцією з задишкою, легеневими хрипами та підвищенням температури.
  • Небезпечними для тварин можуть бути й їстівні гриби, якщо вони виросли на забрудненій хімікатами землі поблизу промислових та агропідприємств, або на узбіччях автомобільних доріг.

На превеликий жаль, тварини можуть отруїтися грибами не лише в лісі, а й вдома, коли власники самі пригощають своїх вихованців супом, до якого потрапили недоброякісні чи отруйні гриби.

Перша допомога при отруєнні грибами у тварин:

  • Якщо тварині погано, і ви знаєте, що вона поїла перед цим грибів, постарайтеся промити їй шлунок.
  • Використовуйте будь-який сорбент: дайте вихованцю випити ентеросгель, атоксил або потовчене активоване вугілля з водою.
  • Виміряйте температуру тіла. Якщо вона підвищена (понад 39,5 0 С), прикладіть до голови вихованця холодний компрес.
  • Постарайтеся якнайшвидше доставити тварину до найближчої ветеринарної клініки.

Будьте обережні та уважні  у сезон збору грибів! Не давайте тваринам контактувати з будь-якими грибами, це не їхній раціон!

Міцного здоров’я вам та вашим вихованцям!

отравление грибами животных
Мухомор

Джерело:   www.zagribami.info

 

Читайте також:

Чи потрібно вакцинувати домашню кішку

Остюк, устюк, колосок — як захистити вихованця

Як потрапити на прийом до ветеринарного лікаря

Головна

Надрукувати сторінку