Головна » Блог » Чому не можна гуляти без повідку

Чому не можна гуляти без повідку

зачем собаке поводок

 

Нас, ветеринарних лікарів, не може не хвилювати той факт, що досі деякі власники собак гуляють містом зі своїми вихованцями без повідку. І на запитання: «Чому ви без повідця?» відповідають — «А він не кусається!»

А й справді, що може статися? Адже в Сумах тихо і спокійно?

Нагадуємо:

  • В усіх містах існують «Правила утримання тварин», а у Сумах ще й «Правила благоустрою міста Суми від 26.12.2014р. № 3853-МР», у яких чітко зазначено, що вигулювати собак слід на повідках і, у деяких випадках, у намордниках. А також прописано, що власник несе відповідальність за все, що собака вчинив. Практика показує, що насправді дуже мало таких вихованих здорових собак, які гарантовано не зірвуться назустріч іншому собаці чи кішці. А там і до лиха недалеко, адже не всі налаштовані доброзичливо.
  • Мабуть, найчастіша причина втечі собак — погоня за тічною сукою, і навпаки. Якщо ваш вихованець некастрований, і не на повідку, повірте, його ніщо не зупинить.
  • На вулиці може пролунати гучний звук, або статися щось таке, що собаку налякає. Якщо вихованець на повідку, ви легко відведете його у безпечне місце та зможете заспокоїти.
  • Собака може потрапити під машину. Лихачі-автомобілісти завжди були і будуть, а собака постраждає при зіткненні більше, ніж автомобіль.
  • Собака може потрапити під гарячу руку (або ногу!) п’яному або не зовсім адекватному перехожому.
  • Сумські школярі та підлітки дуже добре виховані та люблять тварин, це правда. Але випадкова зустріч вашого вихованця з хуліганами може закінчитися непередбачувано. Тримайте собаку на повідку!
  • А ще повідець допоможе вам простежити – чи не підбирає ваш улюбленець на вулиці чогось небезпечного для нього. Це може бути цвілий хліб, недоброякісна ковбаса або куряча кістка. Але може бути і приманка з отрутою!
  • Про те, щоб випустити собаку побігати одному, без господаря, ми взагалі не ведемо мову. Собака на вільному вигулі – це крайня та неприпустима безвідповідальність!

Прогулянка містом без повідка може спричинити великі неприємності. А уникнути їх так легко!

повідки в зоомагазині Хелс
Повідки в зоомагазині Хелс

Де взяти добрий повідець? – У будь-якому зоомагазині чи на ринку. Наприклад, у нашому зоомагазині Хелс завжди відмінна добірка якісних, міцних та довговічних повідців для тварин різних розмірів. Приходьте та переконайтесь! А наші продавці-консультанти з радістю допоможуть вам підібрати потрібний саме вашому вихованцю повідець і нашийник.

Бажаємо приємних та безпечних прогулянок, здоров’я та радості вам та вашим вихованцям!

 

Читайте також:

Як гуляти з собакою правильно

Як привчити собаку до намордника

Головна

 

Надрукувати сторінку