Попередити хворобу набагато легше (і дешевше!), ніж лікувати.
«Ми відповідаємо за тих, кого приручили». Ця відома цитата змушує всіх нас замислитись, що ми можемо зробити для братів наших менших, щоб вони були здоровими, і якнайдовше. Звичайно ж, чистота – запорука здоров’я, і нам слід дбати як слід про те, щоб приміщення, де утримуються наші вихованці, їхні миски, іграшки, лежанки та місця вигулу були чистими. Але це далеко ще не все.
Усім власникам собак та котів слід знати, що існує низка небезпечних вірусних захворювань, поширених у тому числі і в Україні, яким можна запобігти вакцинацією. Вчасне щеплення призведе до того, що тварина або не захворіє на таку інфекцію, або перехворіє у легкій формі. Це особливо важливо, якщо тварина контактує зі своїми родичами, на виставці чи просто на вулиці. Не можна виключати і такий варіант, коли власник контактує з бродячою твариною, а потім приносить віруси в будинок «на собі».
Особливого значення має вакцинація проти сказу. Закон України зобов’язує прищеплювати всіх домашніх тварин незалежно від того, чи утримуються вони у закритій квартирі чи ні. Це особливо небезпечна інфекція, що загрожує здоров’ю не лише домашніх вихованців, а й людей.
Коли ми купуємо цуценя або кошеня, слід перевірити наявність щеплень, при цьому не слід покладатися на «чесне слово» попередніх власників тварини, адже імунна відповідь на вакцинацію буває не завжди. Існують лабораторні тести «перевірка ефективності вакцинації собак та котів». Такі тести можуть однозначно відповісти на запитання: чи щеплена ця тварина від поширених вірусних інфекцій.
Перед щепленням, а також регулярно протягом усього життя, тварина має отримувати протипаразитарну обробку. Чому перед щепленням? Якщо тварина вільна від паразитів, вона набагато легше та ефективніше перенесе вакцинацію. Щоб не допускати глистних та інших паразитарних інвазій, слід оберігати свою тварину від контактів із можливими переносниками: зараженими тваринами та проміжними господарями паразитів, не годувати вихованців необробленим сирим м’ясом та рибою.
Особливу небезпеку становлять вільноживучі в траві та чагарниках іксодові кліщі. Вони є переносниками так званих трансмісивних інфекцій: бабезіоз, ерліхіоз, анаплазмоз, хвороба Лайма тощо. Після кожної прогулянки оглядайте свого вихованця, чи немає на ньому кліщів, що присмокталися. Існує безліч сучасних засобів для обробки тварин, регулярно консультуйтеся з ветеринарними лікарями щодо їх застосування. Якщо у вихованця виникають ознаки хвороби, негайно звертайтеся до клініки. Трансмісивні інфекції успішно виліковуються на ранніх стадіях, зволікання призводить до того, що лікування буде довгим, дорогим та не завжди ефективним.
Досить широку поширеність набувають профілактичні огляди тварин старше семи років, тобто старіючих. Після такого обстеження Ви зможете спати по-справжньому спокійно, Ви зробили важливий крок для профілактики розвитку вікових патологій.
Будьте уважними до своїх чотирилапих друзів, дотримуйтесь правил догляду та годівлі, не заощаджуйте на щепленнях та проти паразитарних обробках, а у разі захворювання – негайно звертайтеся до ветеринарних фахівців!
Чи потрібно вакцинувати домашню кішку