Головна » Блог » Пульсоксиметр та тонометр

Пульсоксиметр та тонометр

тонометр и пульсоксиметр

 

Відвідувачі нашої клініки іноді можуть спостерігати, як лікар під час огляду тварини використовує невеликий прилад з екраном, що світиться. І запитують: що це?

Пульсоксиметр

Пульсоксиметр

Цей прилад необхідний лікарю, коли тварина перебуває у тяжкому стані. Пульсоксиметр вимірює частоту серцевих скорочень та ступінь насичення крові киснем. Датчик приладу вдягається на язик тварини, і на екрані в безперервному режимі відображаються пульс та сатурація киснем. Якщо цифри стають загрозливими, необхідно підключати кисневий генератор або використовувати штучну вентиляцію легень. А ще прилад має ректальний датчик температури тіла, і він дозволяє безперервно стежити за температурою важкого пацієнта та вчасно помітити зниження її чи підвищення.

Тонометр

Вимірювання артеріального тиску у тварин застосовується частіше, ніж пульсоксиметрія. Тиск у них може підніматися не тільки під час хвилювання і страху. Найчастіше високий тиск у котів і собак – це наслідок якогось основного захворювання (серцево-судинного, ендокринного, хвороб нирок, ожиріння). Людські тонометри тваринам не підходять, для них створені спеціальні, ветеринарні. Манжета тонометра накладається на кінцівку тварини, і на екрані відображається результат вимірювання.

Нормальний артеріальний тиск у тварин залежить багато в чому від розміру та породи, але, в середньому, у стані спокою воно коливається у собак у межах 80-160 мм рт. ст., у котів – 70-180 мм рт. ст.

В нашій клініці використовується сучасний ветеринарний тонометр petMAP graphic. Процедура безболісна і не завдає тварині дискомфорту. Прилад високоточний і дозволяє виміряти тварині одночасно і тиск, і пульс.

Пульсоксиметр та тонометр – вірні помічники ветеринарного лікаря.

Міцного здоров’я вам та вашим вихованцям!

На фото: ветеринарний лікар Марина Юріївна Байдевлятова.

Підключення пульсоксиметру
Аускультація грудної клітки
Вимірювання артеріального тиску

 

Читайте також:

Гіпертонія у котів та собак

Що таке інфузомат

Про Ендоскопію

Головна

 

Надрукувати сторінку