Риноскопія — це огляд носової порожнини тварини за допомогою риноскопа — інструмента, що є тонкою трубкою з вбудованою мініатюрною камерою з багаторазовим збільшенням.
Кому показана риноскопія
Якщо у вашого вихованця спостерігаються
- хронічна закладеність носа
- неприємний запах із носа
- витікання з носових ходів (слизові, кров’яні або гнійні)
- чхання, сопіння, потирання лапками мордочки, гучне хропіння
- зміна форми спинки носа.
Навіть якщо тварина не відчуває, на думку власника, вираженого дискомфорту, слід звертати увагу на такі симптоми. Вони можуть бути наслідком серйозних проблем зі здоров’ям, і розібратися в них потрібно якомога раніше, щоб призначити правильне лікування.
Причини порушення носового дихання
- Сторонні тіла в носовій порожнині. Це можуть бути тріски, травинки, комахи, що застрягли, шматочки іграшок. Їх можна видалити риноскопом, і проблему буде швидко вирішено.
- У маленьких пацієнтів, цуценят та кошенят до року, зустрічаються вроджені аномалії, наприклад, кісти носових порожнин. Їх також видаляють ендоскопічно.
- Носові поліпи – результат патологічного розростання слизової оболонки на тлі давнього запалення.
- Вірусні інфекції, що є особливо актуальним у невакцинованих тварин.
- Бактеріальні та грибкові інфекції, що викликають риніт.
- Новоутворення носових порожнин, у тому числі злоякісні.
Як проводиться риноскопія
Ця процедура проводиться найчастіше за допомогою твердого ендоскопа під загальною анестезією. Ветеринарний лікар промиє ніс тварини теплим фізрозчином та огляне всі носові ходи та носоглотку. При цьому носові пазухи будуть звільнені від запального вмісту, сторонні тіла вилучені, поліпи видалені, а підозрілі ділянки слизової оболонки і те, що відокремлюється, можна буде відібрати для лабораторного дослідження.
Як підготуватися до риноскопії
Незважаючи на те, що риноскопія вважається малоінвазивною процедурою, перед нею, як перед будь-яким хірургічним втручанням, що проводиться під загальним наркозом, призначається попереднє обстеження тварини: аналізи крові (загальний та біохімічний) та рентген. Тваринам, що входять до групи анестезіологічного ризику (див. статтю Вартість кастрації кота), рекомендується попередня консультація ветеринарного анестезіолога, електрокардіограма та УЗД серця.
За будь-яких проблем носового дихання у вашого вихованця звертайтеся, будь ласка, до ветеринарних фахівців. Риноскопія проводиться швидко, не травматично, і при цьому саме вона є високоінформативною процедурою, що дозволяє поставити правильний діагноз і допомогти тварині одужати якнайшвидше.
Легке та вільне дихання – це комфортне та радісне життя.
Міцного здоров’я вам та вашим вихованцям!
Читайте також: