Головна » Блог » Як позбавитися бліх

Як позбавитися бліх

блохи у собак

 

Літо закінчилося, попереду холоди… У цей час блохи перебиратимуться ближче до будинків і тепла, де можна харчуватися і розмножуватися навіть взимку.

Чи потрібно боротися з ними?

блоха крупно
Блоха під мікроскопом

Безумовно! Адже ці огидні комахи не лише боляче кусаються, а й є переносниками низки захворювань, небезпечних і для тварин, і для людей. Ось лише деякі з них: лишай (дерматофітія), гемотропний мікоплазмоз, гепатити, чума, бруцельоз. Блохи — проміжні господарі паразита Dipilidium caninum, яким можуть заразитися і домашні вихованці, і їхні власники. Але це поки що не всім очевидно, на жаль.

Згадаймо поширені міфи про бліх, так добре знайомі ветеринарним лікарям.

Міф №1. «У мого вихованця не може бути бліх, тому що він не виходить на вулицю». Але на вулицю виходьте ви, і можете принести комах із собою, на одязі чи на сумці.

Міф №2. «У нас вдома немає килимів, тож і бліх немає». Але, крім килимів, блохи та їх личинки можуть знайти в будинку безліч затишних куточків – щілини під плінтусами, тріщини у меблях, складки диванів та крісел, і навіть квіткові горщики.

Міф №3. «У мого вихованця немає бліх, тому що я їх не бачу». Ну, по-перше, бліх погано видно на темній шерсті. По-друге, якщо йдеться про кішку, то треба враховувати, що зазвичай кішки дуже добре доглядають себе і видаляють більшість комах при вилизуванні. І, по-третє, видимі дорослі блохи – це лише мала частина всієї популяції у зараженому приміщенні.

Погляньте на картинку:

блохи у приміщеннях

Та й самі дорослі блохи не знаходяться на тваринах постійно, вони паразити тимчасові – на тваринах тільки годуються, а в інший час із задоволенням подорожують вашою домівкою.

Міф №4. «Я даю часник своєму собаці від бліх. Це натурально! А ось це те, що робити категорично не можна. Від комах часник не врятує, а в собаки може згодом виникнути важке захворювання – гемолітична анемія.

 

Позбутися бліх один раз і назавжди – мабуть, не вийде.

Що ми рекомендуємо? – Профілактичний план.

  1. Регулярно та вчасно використовуйте для ваших вихованців протиблошині засоби (краплі на холку, нашийники та спреї), дотримуючись інструкції. Якщо в будинку одночасно мешкають і собаки, і кішки, враховуйте, що препарати з перметрином, призначені для собак, для кішок – небезпечні.
  2. Якщо є можливість, використовуйте замість крапель та спреїв більш сучасні засоби – таблетки тривалої дії на основі ізоксазолінів (бравекто, нексгард). Вони також захистять собак від бабезіозу, що переноситься кліщами.
  3. Щоденне вологе прибирання та пилосос. Часте прання в гарячій воді постільної білизни та підстилки вихованця.
  4. Раз на 1-3 місяці обробляйте спеціальними дезінфікуючими спреями всі місця в будинку, які важкодоступні для вологого щоденного прибирання. Очищайте та дезінфікуйте дворові будки.

Не дайте цим шкідливим комахам жодного шансу!

Міцного здоров’я вам та вашим вихованцям!

 

Читайте також:

Вартість кастрації кота

Ендоскопія у тварин

Контакти

Головна

 

Надрукувати сторінку