Головна » Новини » Зняття зубного каменю ультразвуком

Зняття зубного каменю ультразвуком

 

Чому у тварин утворюється зубний камінь? Цьому сприяє безліч факторів: вроджена схильність, недостатня кількість у раціоні твердих харчових частинок, відсутність домашнього догляду за ротовою порожниною вихованця, а також системні захворювання.

Якщо так сталося, що зубний камінь уже утворився, у вихованця з’являються вагомі причини для занепокоєння:

  • запалення та болючість ясен
  • кровоточивість ясен та неприємний запах з пащі
  • розхитування зубів
  • проблеми з прийомом їжі і навіть повна відмова від корму.

Ще зовсім недавно впоратися з такими проблемами можна було лише видаленням нездорових зубів. Але сьогодні вже всі великі ветеринарні клініки мають обладнання та спеціалістів для ультразвукового чищення та полірування зубів тварин.

Звертаємо вашу увагу:

Чищення зубів тварин ультразвуковим скалером має проводитися лише під загальним наркозом! Без наркозу і без болю можна лише зняти м’який або пухкий зубний наліт із зовнішнього боку зуба, який легко знімається сам. Видалити зубний камінь без наркозу — тварині буде боляче і страшно, і вона чинитиме опір.

Вже є статистика ускладнень, що виникають під час «безнаркозної» процедури, коли тварин міцно тримають і чистять зуби скалером.

  • Травми м’яких тканин ротової порожнини, носа, очей (якщо тварини активно пручаються)
  • Поздовжні та вертикальні тріщини і навіть переломи зубів
  • Травми скронево-нижньощелепного суглоба та переломи кісток нижньої щелепи (коли тварині дрібної породи із зайвим зусиллям розтискають рота)
  • Аспіраційна бронхопневмонія (на скалер подається вода, а перелякана тварина може її ковтнути і навіть вдихнути, ось цю воду разом із брудним нальотом!)
  • Таке чищення триває не 1-2 хвилини! Тривалий сильний страх провокує проблеми серцево-судинної та дихальної системи, децентралізацію кровотоку, втрату свідомості і навіть загибель тварини. І найбільше ризикують тварини, що мають плоскі мордочки (брахіцефалічні породи).

Ми не станемо стверджувати, що загальний наркоз 100% безпечний, анестезіологічні ризики завжди є, і на сучасних наркозних засобах вони мінімальні.

Але справжня санація ротової порожнини тварини можлива лише під загальною анестезією. Ротик вихованця буде в порядку, якщо почистити зуби не тільки із зовнішньої, але і з внутрішньої сторони, очистити зубодесневі кишені, зруйновані зуби видалити, і всю ротову порожнину повноцінно обробити.

Наша порада:

Частіше оглядайте рот вихованця самі. Зуби тварини повинні бути білими та цілими, без пошкоджень та нальоту, а ясна рожевими, без почервоніння. Якщо виникла проблема, звертайтеся до ветеринарного лікаря відразу, не чекайте, коли проблема захопить увесь рот. Тоді впоратися з нею можна буде швидко, наркоз буде коротким, а вихованцю не буде страшно та боляче. Звертайтесь, будь ласка, одразу!

У Хелсі ведуть прийом ветеринарні стоматологи: Андрій Олександрович Бережний та Олексій Олександрович Кеда. У нас є всі необхідні стоматологічні інструменти, і є можливість зробити дентальний рентген.

Телефонуйте та приходьте, з радістю допоможемо!

Снятие зубного камня у животных Сумы
Ультразвуковий скалер в Хелсі

 

Читайте також:

Ветеринарний стоматолог

Ціни

Контакти

Головна

Надрукувати сторінку