На жаль, деякі власники котів та собак не тільки не мають ветеринарних паспортів для своїх вихованців, але навіть і не знають, що це за документ, де його взяти, і навіщо він потрібний. Отже, давайте по порядку.
Ветеринарний паспорт – документ не цивільний, а медичний
Це свого роду щоденник, куди вносяться всі профілактичні заходи, що роблять тварину безпечною для інших (і тварин, і людей!) – обробки від паразитів та щеплення.
Щеплення бувають двох видів:
- Перший — від сказу
- І другий — від багатьох інших інфекційних захворювань (чума м’ясоїдних, парвовірусний ентерит, лептоспіроз і гепатит – у собак, і панлейкопенія, каліцивіроз, вірусний ринотрахеїт і хламідіоз – у котів).
Нагадуємо, що щеплення від сказу є обов’язковим для котів та собак у більшості країн світу, і Україна – не виняток.
Де взяти ветеринарний паспорт?
Україна вже перейшла на новий єдиний зразок ветеринарно-санітарного паспорта для тварин – міжнародний. Видають їх територіальні ветеринарні служби, тобто державні ветклініки.
Адреса в м. Суми — вул. Сім’ї Лінтварьових (Орджонікідзе) 89, тел. +38 (0542) 61-62-52
Дані про тварину (вид, стать, порода, дата народження, прізвисько тощо) та інформацію про власника можна акуратно написати в паспорті самостійно.
Але все інше має заповнювати ветеринарний лікар.
Пам’ятайте, що якщо ви купили вакцину в аптеці або зоомагазині і самі вкололи, така вакцинація вважається недійсною. Правильно робити так: щеплення робить ветлікар, ставить у паспорт наклейку з назвою вакцини та серійним номером, ставить дату, свій підпис та печатку. Така інформація дуже важлива, якщо тварина захворює на вірусне захворювання – дані про щеплення під рукою. Особливо це важливо у випадку зі сказом. Бувають ситуації, коли без документального підтвердження про щеплення від сказу вашу тварину можуть відмовитися лікувати. А ще без такого щеплення Ви не зможете оформити документи на подорож із твариною, і не зможете виїхати за кордон. До речі, про закордонні поїздки: собака або кішка повинні бути обов’язково чіповані, і дані мікрочіпа також вносяться у ветпаспорт.
Грамотно заповнений ветеринарний паспорт послужить Вашій тварині протягом усього життя, всі важливі профілактичні заходи можна відслідковувати і виконувати вчасно.
Втрачений або пошкоджений паспорт можна відновити, якщо ви щеплення робили у лікаря. Інформація зберігається в клініках у журналах обліку.
Ветеринарні паспорти потрібні всім котам та собакам – і з родоводом, і без. А також домашнім тхорам, для них застосовують вакцини собачі.
Паспорти обов’язково стануть у нагоді – і для себе (стежити за графіком щеплень), і для лікаря у разі хвороби, а також на виставках, у поїздках, при племінному розведенні.
Всі питання щодо оформлення ветеринарних паспортів можна поставити в нашій реєстратурі Контакти
Читайте також:
Як потрапити на прийом до ветеринарного лікаря