Головна » Блог » Тварину вкусила бджола чи оса

Тварину вкусила бджола чи оса

 

Від укусів бджіл та ос ніхто не застрахований. Але, як відомо, краще попередити, аніж лікувати. Тому на прогулянках із вихованцем радимо не зупинятися надовго біля клумб і квітників, а також оминати фруктові дерева, адже на гнилих плодах, що опали, завжди багато ос.

Якщо вашого вихованця все ж таки вжалила комаха, і він голосно верескнув, не слід панікувати. Ось що потрібно зробити:

Жало пчелы под микроскопом
Жало бджоли під мікроскопом

• Вийняти жало. Жало залишають лише бджоли, воно у них зазубрене. У ос жало гладке, і його в ранках ніколи не залишається. Зробити це найкраще пінцетом, так можна витягнути жало, не натискаючи на мішечок з отрутою.

• Обробити ранку будь-яким антисептиком – перекисом водню, хлоргексидином, настоянкою календули чи спиртом. Використовувати йод небажано, він має місцево подразнювальну дію і може посилити набряк.

• Додайте холод. Це може бути серветка, змочена холодною водою, шматочки льоду, пакет заморожених овочів тощо. Тільки накладайте поруч, не на ранку. Холод не дасть розвинутися надто сильному набряку.

• Дати вихованцю антигістамінний препарат – наприклад, цетрин. Або ж зробити укол дексаметазону. Яке дозування підійде вашому вихованцю — це питання потрібно заздалегідь уточнити у вашого ветеринарного лікаря. Нехай записка з дозуванням лежить у вашій аптечці. Таблетки можна давати кілька днів поспіль для того, щоб свербіж був не дуже сильним, і ваш вихованець не розчесав і не розлизав місце укусу до серйозної рани.

Більшість таких укусів зазвичай проходить без серйозних наслідків. Але є ситуації, коли звертатися до ветеринарної клініки необхідно негайно:

• Укуси в області голови та шиї. Набряки тут бувають дуже сильними і можуть викликати утруднення дихання та задуху у тварини.

• Якщо після укусу комахи вашому вихованцю не на жарт погано: висипання по всьому тілу, слабкість, нудота, блювання, важке дихання, посиніння язика — це дуже небезпечні симптоми, за яких тварині потрібна допомога ветеринарного фахівця, і якнайшвидше.

Тепер ви знаєте, що потрібно робити, якщо вихованця вжалила бджола чи оса. Неприємні комахи — зовсім не привід відмовлятися від веселих прогулянок у місті та на природі.

Міцного здоров’я вам та вашим вихованцям!

 

Аптечка для вихованця

Спека та домашні тварини

Контакти

Головна

Надрукувати сторінку